Realizēts jauniešu iniciatīvu projekts „ Technical brains”

Piektdiena, 28. Aprīlis
Mūsdienās aizvien aktuālāks kļūst jautājums par fizikas un ķīmijas mācīšanos skolā, jo, attīstoties informācijas tehnoloģijām, darba devēji pieprasa darbiniekus ar augstām šo priekšmetu zināšanām. Tāpat tiek plānots ieviest obligātos fizikas un ķīmijas eksāmenus. Taču tiek atzīts, ka reāli šie priekšmeti ir sarežģīti un prasmju līmenis ir zems, tādēļ skolēni nav ieinteresēti tos apgūt.

Projekta „ Technical brains” mērķis bija - rosināt jauniešu interesi par ķīmiju un fiziku, kā arī inženierzinātnēm, vērojot un aktīvi darbojoties radošajās eksperimentu darbnīcās.

Tā 2017. gada 28. aprīlī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas ķīmijas un fizikas laboratorijās ATV skolēni organizēja teambuilding aktivitātes, vēlāk notika dažādi eksperimenti (piemēram, „vulkāna izvirdums”, „ ķirurga manipulācijas” u.c.) un paraugdemonstrējumi ( ATV skolēnu izgatavotie: CNS frēze, ūdeņraža dzinējs, ģitāras trokšņu noņēmējs u.c.). Pasākuma noslēgumā dalībnieki dalījās grupās un veidoja kolāžas par nodarbībās redzēto un gūto.

Pasākumā piedalījās 32 jaunieši vecumā no 16 – 19 gadiem.

Sidnija Kalvāne,

ATV 11. klases skolniece,

projekta „ Technical brains” veidotājaAustrumlatvijas Tehnoloģiju Vidusskola, 2018 © Atbrīvošanas aleja 90, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 26 648 445;
Jautājumus un ierosinājumus sūtiet uz atv@rta.lv