ATV skolēnu tikšanās ar Kultūras ministrijas parlamentāro sekretāru E.Cilinski

Trešdiena, 3. Maijs
3.maijā Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolā viesojās Kultūras ministrijas parlamentārais sekretārs Einārs Cilinskis. Tikšanās laikā skolēni tika iepazīstināti ar Kultūras ministrijas galvenajām darbības jomām.

E.Cilinskis informēja par Kultūras ministrijas iniciētajiem jaunākajiem projektiem, piemēram,  Mežaparka atjaunošana un Daugavas stadiona renovācija, kā arī par attīstības plānošanas shēmu un sistēmu  Eiropas Savienības, nacionālajā, reģionālajā un vietējā līmenī. Sīkāk tika aplūkoti Nacionālā attīstības plāna stratēģiskie mērķi un indikatori, kā arī īpaša uzmanība tika veltīta sadaļai “Investīcijas Latgalē”. E.Cilinskis ziņoja par realizētajiem ERAF un EEZ projektiem, kā arī par plānotajām aktivitātēm. KM pārstāvis informēja par  ES fondu investīcijām Latvijā 2014-2020. gadu pārskata periodā, kas ir 4,4 miljardu eiro apjomā, kā arī par 5 miljardi eiro lielo 7 gadu projektu “Radošā Eiropa”, kura ietvaros ir iespēja realizēt dažādus projektus. Lai sabiedrību informētu par programmu „Radošā Eiropa”, ir izveidots Radošās Eiropas birojs, kurā darbojas divi informācijas centri – Eiropas Savienības kultūras kontaktpunkts un MEDIA Desk Latvia. Radošās Eiropas birojs nodrošina informāciju par aktualitātēm saistībā ar programmu „Radošā Eiropa”.

Jāatzīmē, ka arī Latgale veiksmīgi realizē dažādus projektus, piemēram, “Rēzeknes Zaļās sinagogas restaurācija”, kā arī iesniedz jaunus projektus “Rīteiropas vērtības”, kas ir ieguvuši ES fondu atbalstu.

Vēlamies pateikties Kultūras ministrijas parlamentārajam sekretāram Eināram Cilinskim par izzinošo stāstījumu!

10.klases audzinātāja Vineta PavlovaAustrumlatvijas Tehnoloģiju Vidusskola, 2018 © Atbrīvošanas aleja 90, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 26 648 445;
Jautājumus un ierosinājumus sūtiet uz atv@rta.lv