ATV skolēni apmeklē muzikālo uzvedumu „Francis”

Ceturtdiena, 27. Aprīlis
Šī gada 27. aprīlī ATV skolēni apmeklēja Latgales vēstniecību GORS, kurā tika izrādīts atjaunotais literāri muzikālais uzvedums „Francis”, kas veltīts garīdzniekam, literātam, valstsvīram un sabiedriskajam darbiniekam Francim Trasunam un kas simboliski iezīmēja Latgales kongresa simtgades atceri un Latvijas valsts simtgadi.

Uzveduma autori  ir režisore Māra Zaļaiskalns, dzejniece Anna Rancāne, muzikālā apdare Ilona Rupaine un Ints Salmiņš. Dzejniece Anna Rancāne arī bija ieradusies uz izrādi un novēlēja skatītājiem ieklausīties un ieskatīties izrādes vēstījumā.
Uzvedumā piedalījās aktieri - Oskars Lustiks, Aldis Leidums, Ināra Apele, Imants Spīčs-  un  deju kopas „Dziga” dejotāji, kā arī Rēzeknes Tautas teātra dalībnieki.  Literāri muzikālo uzvedumu spilgtināja Gunas Zanderes (SIA Deserto/Smilšu kino) smilšu zīmējumi.

Literāri muzikālajā uzvedumā „Francis” koncentrētā un saistošā veidā tika atklātas Franča Trasuna dzīves un darba lapaspuses, sākot ar Trasuna bērnību, gaitām Pēterpilī, Saeimā un beidzot ar viņa pēkšņo nāvi, īsi pirms kuras viņš uzzināja par savu izslēgšanu no baznīcas.

Uzvedums „Francis” tapa 2014. gadā, atzīmējot Franča Trasuna 150. gadadienu un līdz šim bijis izrādīts vien divas reizes, taču šoreiz uzvedumā pirmo reizi tika izmantotas ne tikai Trasuna fabulas un dzeja, bet arī runas.

Pateicamies Latgales vēstniecībai GORS par doto iespēju skatīt izrādi, kas ir saņēmusi arī Latgaliešu kultūras gada balvu „Boņuks 2014” kā gada labākais sniegums skatuves mākslā.

 ATV 10.klases audzinātāja Vineta PavlovaAustrumlatvijas Tehnoloģiju Vidusskola, 2018 © Atbrīvošanas aleja 90, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 26 648 445;
Jautājumus un ierosinājumus sūtiet uz atv@rta.lv