Eiropas diena un Eiropas eksāmens ATV

Otrdiena, 16. Maijs
9. maijā visā Eiropā atzīmēja Eiropas dienu jeb Eiropas Savienības (ES) dzimšanas dienu. Arī Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolā šī diena bija kā kulminācija pasākumiem, kas notika jau veselas nedēļas garumā un noritēja ar devīzi “Ar zaļu skatu uz Eiropu!”.

ATV Skolēnu Parlamenta dalībnieki bija sagatavojuši jauku prezentāciju, akcentējot to, ka domāt zaļi nenozīmē domāt tikai par vidi, dabu, klimatu, bet domāt arī pozitīvi un sekot līdzi jaunumiem, ko ir pieņēmis Eiropas Parlaments, kas tieši skar jauniešu dzīvi. Domāt “zaļi” nozīmē arī līdzdalību dažādās sabiedrības norisēs un pasākumos, kas būtiski var mainīt attieksmi pret daudzām lietām. Jaunieši sāka apzināties arī savu lomu apkārtējā vidē, ka sākumā jāsāk pašiem ar sevi, jāuzdrīkstas, un dzīve kļūs labāka un krāsaināka.

Pasākuma laikā jaunieši iesaistījās diskusijās par pozitīvo domāšanu, par globālām lietām, kā klimats, vide, veselīga pārtika, cik nozīmīgi ir ar to saistītie EP pieņemtie lēmumi. Noslēgumā jaunieši varēja parādīt savu erudīciju viktorīnā “Interesantā Eiropa”.

Dienas garumā ATV skolēni piedalījās arī Eiropas eksāmenā, kur centās parādīt savas zināšanas par Eiropas Savienību.

Maruta Krustāne,

 atbildīgā skolotāja par audzināšanas un ārpusstundu darba jomuAustrumlatvijas Tehnoloģiju Vidusskola, 2018 © Atbrīvošanas aleja 90, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 26 648 445;
Jautājumus un ierosinājumus sūtiet uz atv@rta.lv