ATV skolotāji prezentē skolas labo praksi starptautiskajā līmenī

Ceturtdiena, 27. Aprīlis
25.aprīlī Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolas skolotāji Vineta Pavlova un Nellija Vilkasteprezentēja ATV labās prakses piemēru STEAM (Science, Technlogies, Engineering, Art, Mathematics) jomāstarptautiskajā seminārā “Starptautiskais diploms dabaszinātņu, tehnoloģiju, inženierzinātņu un matemātikas skolotājiem / eSTEM” (International Diploma for School Teachers in STEM Education/Estem), kas norisinājās Erasmus+KA2 projekta pamatdarbības „Kapacitātes stiprināšana augstākās izglītības jomā” (Cooperation for innovation and the exchange of good practices - Capacity building in the field of higher education) ietvaros.

Seminārs, kurā piedalījās 20 projekta dalībnieki no Ēģiptes un kuru vadīja Jēkabpils Izglītības iniciatīvu centra projektu vadītāja Kristīne Liepiņa, un kurā ar labās prakses piemēriem dalījās ne tikai mūsu skolas skolotāji, bet arī pedagogi no Valmieras,  norisinājās Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā.

Šajā starptautiskajā projektā Latviju pārstāv LU zinātnieki, kas sadarbojas ar deviņām ārzemju partnerinstitūcijām (t.sk. ar septiņām iestādēm no Ēģiptes (četras universitātes, divas ministrijas un viena NVO), ar Glāzgovas Kaledonijas universitāti (Glasgow Caledonian University – GCU) no Lielbritānijas, kā arī ar Karalisko Tehnoloģiju institūtu (Royal Institute of Technology – KTH) no Zviedrijas).

Projekta mērķis ir veidot jaunu kvalificētu dabaszinātņu, tehnoloģiju, inženierzinātņu un matemātikas skolotāju paaudzi, kas spēj nodrošināt atbilstošu un inovatīvu mācīšanu STEM mācību priekšmetos.

Vēlamies pateikties Izglītības iniciatīvu centra projektu vadītājai Kristīnei Liepiņai  un Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes Pedagoģijas nodaļas (LU PPMF PN) vadītājai, profesorei Rudītei Andersonei  par iespēju dalīties pieredzēunpilnveidot profesionālo kvalifikāciju.

Vineta Pavlova

ATV angļu valodas skolotājaAustrumlatvijas Tehnoloģiju Vidusskola, 2018 © Atbrīvošanas aleja 90, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 26 648 445;
Jautājumus un ierosinājumus sūtiet uz atv@rta.lv