ATV viesojas studenti no Turcijas, Pakistānas un Ukrainas

Pirmdiena, 10. Aprīlis
Šī gada 5. aprīlī ATV viesojās īpaši viesi -Erasmus+ studenti no RTA, kuriiepazīstināja ATV skolēnus ar savām valstīm un interesantiem faktiem par savām dzimtenēm.

Melike, studente no Turcijas, kura nākotnē vēlas kļūt par angļu valodas skolotāju, pastāstīja par savas valsts valodu, kultūru un tradīcijām, piemēram, nacionālajiem ēdieniem, kāzām, dejām, kā arī par to, kā Turcijā nosaka, vai viesis ir izsalcis vai nē, piedāvājot apēst tam lokumu – Turku saldumu. Melike rādīja arī ļoti interesanti veidotu video, kurš atklāja Turciju no dažādiem rakursiem.

Muhhammeds, students no Pakistānas, kurš RTA studē vadības zinātnes,  pastāstīja par Pakistānas vēsturi, valodām, nacionālo valūtu, populārākajiem sporta veidiem, ievērojamākajiem cilvēkiem, kā arī par Pakistānas nacionālajiem tērpiem, kāzu tērpiem, valstī svinamajiem svētkiem un atzīmējamajām dienām. Muhhammeds arī vēstīja par galvenajām nozarēm, kuras sniedz valstij ienākumus, un prezentācijas izskaņā aicināja visus piecelties kājās un noklausīties Pakistānas valsts himnu.

Jans, students no Ukrainas, kurš RTA  studē filoloģiju, iepazīstināja skolēnus ar savas valsts vēsturi un svarīgākajiem notikumiem. Jans arī nedaudz minēja par  pašreiz notiekošo karu Donbasā. Tāpat arī viņš vēstīja par Ukrainas klimatu, kas ir līdzīgs Latvijas klimatam, par nacionālajiem ēdieniem, piemēram, boršču un speķi, kas ir arī labi pazīstami Latvijā. Jans arī pastāstīja par populārākajiem sporta veidiem, ievērojamākajiem aktieriem, dziedātājiem un politiķiem.

Pēc katra studenta vēstījuma ATV skolēni draudzīgā un pozitīvā gaisotnē uzdeva viesiem  viņiem interesējošos jautājumus.

Tikšanās izskaņā varējām secināt, ka mūsu valstu kultūra, tradīcijas, vēsture, ģeogrāfiskais izvietojumsir tik ļoti atšķirīgi, taču mums visiem ir kas kopīgs – mīlestība un patriotisma jūtas pret savu valsti. 

Vēlamies pateikties Melikei, Muhhammedam un Janampar interesanto vēstījumu un iespēju iepazīt viņu dzimteni.

Paula Aleksandra Pūre,

ATV 11. klases skolniece,

Skolēnu parlamenta dalībnieceAustrumlatvijas Tehnoloģiju Vidusskola, 2018 © Atbrīvošanas aleja 90, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 26 648 445;
Jautājumus un ierosinājumus sūtiet uz atv@rta.lv